35% van de werknemers eist opslag

Werknemers worden steeds optimistischer over het krijgen van opslag nu de economie tekenen begint te vertonen van herstel. Meer dan één op de drie, zo’n 35%, verklaart zelfs op zoek te gaan naar een nieuwe job als ze het komende jaar geen opslag krijgen.

48% van de ondervraagden is er dan ook zeker van dat ze binnen de zes maanden een nieuwe job kunnen vinden die minstens evenveel opbrengt als hun huidige. Een duidelijk verschil met 2009, toen slechts 39% zo zelfverzekerd was. Dat blijkt uit een onderzoek van Harris Poll bij zo’n 2030 Amerikaanse werknemers en werkzoekenden.

Dat hoge zelfvertrouwen van de werknemers boezemt heel wat werkgevers angst in. Zij reageren best op deze nieuwe situatie door radicaal transparant te zijn en duidelijk te communiceren wat de werknemers kunnen verwachten het komende jaar. Het is immers het onbekende dat de werknemers een reden geeft om op zoek te gaan naar een andere job.

Het is de eerste keer sinds het begin van de jaren 2000 dat de managers op deze manier te werk moeten gaan. Ze moeten teruggrijpen naar het draaiboek voor een groeiende economie, en hun CFO’s en CEO’s overtuigen dat het tijd is voor verandering.

Bron: Forbes (forbes.com)

 

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!