6 op de 10 HR-managers hebben aanwervingsplannen

Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek uitgevoerd in opdracht van het gespecialiseerde rekruteringsbedrijf Robert Half bij 200 Belgische HR-managers. Wel houdt het optimisme over de groeiperspectieven van de Belgische economie en het eigen bedrijf aan.

Vertrouwen in de toekomst

Het ondernemersvertrouwen in België onder de HR-managers blijft hoogt. Zo blijkt uit het onderzoek dat er een sterk vertrouwen is in de groeiperspectieven van de Belgische economie (63 procent) en het eigen bedrijf (72 procent). Dit vertrouwen uit zich dan ook in de aanwervingsplannen van bedrijven. Zes op de tien Belgische HR-managers heeft aanwervingsplannen in het komende jaar door vrijgekomen posities in te vullen. Dat is 12 procent meer dan in 2015. Het aantal Belgische HR-managers dat van plan is om nieuwe posities te creëren (26 procent), is lichtjes gezakt ten opzichte van vorig jaar, maar blijft nog steeds significant.

Eveneens opvallend is dat het aantal HR-managers dat aangeeft om in de komende zes maanden posities te verwijderen (3 procent) of om hun aanwervingsplannen te bevriezen (11 procent) beduidend gedaald is ten opzichte van 2015. Toen voorzag maar liefst 22 procent van de Belgische HR-managers om hun aanwervingsplannen te bevriezen en zou 5 procent onder hen posities verwijderen.

Gezocht: getalenteerde professionals

Het onderzoek toont aan dat 84 procent van de HR-managers bezorgd zijn dat hun topperformers in het komende jaar het bedrijf zullen verlaten voor een andere uitdaging. Bovendien ervaart meer dan negen op de tien (92 procent) Belgische HR-managers het als een uitdaging om vandaag de dag gekwalificeerde professionals te vinden. Dat is een stijging van maar liefst 13 procent ten opzichte van vorig jaar.

De hoofdoorzaak is volgens HR-managers te vinden bij het gebrek aan de juiste vaardigheden. De ondervraagde HR-managers ervaren in het bijzonder moeilijkheden bij het vinden van technische niche-experts (42 procent) of van professionals met sterke commerciële of zakelijke vaardigheden (20 procent). Toch is voor 19 procent van de HR-managers hét grote struikelblok dat de vraag naar gekwalificeerd personeel vandaag groter is dan het aanbod. Het gaat om een stijging van 4 procent vergeleken met vorig jaar.

Bron: Robert Half (roberthalf.be)

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!