Daartegenover stond een hele lichte daling van het aantal werkende Vlamingen jonger dan 50 jaar, met 4000, tot 2.070.000. Vooral de leeftijdsgroep 25 tot 50 jaar werd vorig jaar een stuk kleiner in omvang (-6000). De jongste leeftijdsgroep, die van de -25-jarigen, groeide nog met 2000 aan tot ruim 211.000.
In Wallonië is eenzelfde trend te merken. In Brussel daarentegen is het anders. Daar ging het aantal werkende jongeren in 2010 naar beneden. Die trend heeft evenwel niets met demografie, maar wel met de bijzonder hoge jeugdwerkloosheid in Brussel te maken.
De stijgende werkgelegenheid bij de 50-plussers heeft ook een keerzijde. In de komende jaren zal de uitstroom van ‘oudere’ werknemers richting pensioen enorm toenemen. Omdat er een gebrek aan voldoende instroom van jongeren zal zijn, dreigt een acute krapte aan kandidaat-werkenden te ontstaan.
Het aandeel mensen dat tot 62 jaar of langer werkt, stijgt licht. Het aandeel van werknemers dat een pensioenbonus krijgt, is op vier jaar tijd toegenomen van 10,9 naar 14,5 procent. Dat blijkt uit cijfers van aftredend minster van Pensioenen Michel Daerden.
De pensioenbonus is een pensioenverhoging voor wie tot zijn 62ste of langer (of na een loopbaan van 44 jaar) doorwerkt.
Bron: De Standaard