Talentontwikkeling
Belgische bedrijven scoren een onvoldoende op het vlak van talentontwikkeling. Vlaanderen krijgt op ‘oog voor talent” een rapportscore van 3,65/10. Wallonië en Brussel scoren met respectievelijk 2,49/10 en 2,57/10 nog slechter.
De scores voor ontwikkelingsgericht leiderschap zijn iets beter. Vlaanderen scoort 5,06/10. Wallonië en Brussel zijn slechtere leerlingen met respectievelijk 4,68/10 en 4,61/10.
Ook op het vlak van het benutten van talent (5,89/10) scoort België matig. Alweer scoort Vlaanderen (6,21/10) significant beter dan Wallonië (5,46/10) en Brussel (5,25/10).
Dezelfde resultaten worden vastgesteld voor het bieden van groeiperspectief aan medewerkers (5,16/10).
Bovendien krijgen werknemers onvoldoende ondersteuning om bij te leren en zich professioneel te ontwikkelen:
Jobtevredenheid
De jobtevredenheid is dan weer wel bijzonder hoog, zelfs wanneer er minder geïnvesteerd wordt in de talenten van de werknemers. 91 procent van de respondenten vindt het belangrijk een job met werkzekerheid op lange termijn te hebben. Werknemers met hoge anciënniteit in het bijzonder zijn méér betrokken en toegewijd aan hun werkgever.
Uit het onderzoek blijkt bovendien dat Belgische bedrijven algemeen goed scoren op vlak van retentie, betrokkenheid en engagement. Deze dimensies worden positief beoordeeld en krijgen respectievelijk een rapportscore van 7,18/10, 5,92/10 en 6,22/10.