België en Verenigd Koninkrijk doen vaakst aan uitbesteding naar buitenland

Outsourcing

De cijfers komen uit de veertiende editie van de Europe Business Monitor van koerierbedrijf UPS. Die Europe Business Monitor is een jaarlijkse enquête bij managers van Europese topbedrijven. Voor deze editie gaven 1449 managers uit België, Frankrijk, Duitsland, Italië, Nederland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk in 2004 hun mening over tendensen in het Europese bedrijfsleven. Outsourcing blijkt in de lift te zitten: 24% van de bedrijven zegt activiteiten uit te voeren naar het buitenland en 8% overweegt dit te doen in de toekomst. Er is een groeimarge. Tweederde overweegt outsourcing helemaal niet.

Belgen en Britten zijn het meest vertrouwd met deze vorm van kostenbesparing. Het Verenigd Koninkrijk spant de kroon met 32% van de ondernemingen die outsourcing toepast en 9% die erover nadenkt daartoe over te gaan. België volgt kort daarop met respectievelijk 28 en 7%. Italiaanse managers kiezen het minst voor outsourcing (19%), maar ze staan er wel voor open: 15% overweegt de optie. Bijna driekwart van de Spaanse managers (73%) heeft geen outsourcingplannen.

Outsourcing is vooral gericht op China en de tien nieuwe EU-lidstaten. Van de bevraagde ondernemingen heeft 26% een deel van het werk naar China verplaatst en 21% naar de nieuwe EU-lidstaten. Het groeipotentieel van deze regio’s is respectievelijk 6 en 7%. India doet het ook niet slecht met 18% effectieve en 3% mogelijke uitbesteding. Azië is populairder dan Europa: 54% van de managers heeft activiteiten in Azië, 35% in Europa. De groeimarges zijn hier 11 en 13%.

De helft (49%) van de Belgische topondernemingen heeft afdelingen in China en 43% in de tien nieuwe EU-landen (gemiddeld. 28%). Het Verenigd Koninkrijk lijkt zijn koloniale banden met India nog niet geheel verloren te hebben: 39% van de grote Britse bedrijven is er actief. Amper 1% van de Britse managers heeft een ondernemingspoot in de Verenigde Staten. Spanje concentreert zich meer dan de andere landen op Midden- en Latijns-Amerika.

Productie is de activiteit die het meest in aanmerking komt voor outsourcing (25%), gevolgd door IT (20%), vervoer en logistiek (12%), professionele diensten (8%), klantenservice na verkoop (8%), televerkoop/marketing (6%) en opleiding en ontwikkeling (3%). Belgen kiezen meer dan gemiddeld voor productie, IT en marketing als outsourcingsactiviteiten.

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!