Girls just wanna have financial stability. Dat blijkt uit een onderzoek dat peilt naar de ambities en dromen van Belgische meisjes. Maar meisjes zijn zich bewust van genderongelijkheid. Een op de drie vreest op de arbeidsmarkt discriminatie op basis van gender te zullen ervaren.
Waar dromen Belgische meisjes van? Vooral traditionele zaken, zo blijkt uit een onderzoek van Plan International België. 63 procent wil vooral een goede job vinden, en 47 procent droomt van een eigen woning. Toch vreest bijna de helft (48 procent) niet financieel onafhankelijk te kunnen zijn in de toekomst. Vooral wie opgroeit in een moeilijkere economische context, heeft minder vertrouwen in het realiseren van haar dromen.
Ook genderongelijkheid houdt de Belgische meisjes wakker, in elke zin van het woord: van culturele normen die hen andere taken opleggen, tot klassieke genderstereotypen of diepgewortelde ongelijkheden. Een op de drie maakt zich zorgen over genderongelijkheid op de arbeidsmarkt. 41 procent heeft het gevoel dat ze meer in het huishouden moeten doen, omdat ze een vrouw zijn.
Deze dromen en bezorgdheden staan bovendien los van leeftijdscategorie, financieel-economische context of het al dan niet hebben van een migratieachtergrond.
LEES MEER OP HRSQUARE.BE
- Terug van weggeweest: de proefperiode
- Annelies Daenen wordt nieuwe Directeur HR & Communicatie bij Imelda vzw
- Prof. Wouter Vleugels: “Culturele fit is niet het probleem, wel hoe je ermee omgaat”
- Tijdelijke werkloosheid wegens economische redenen onder de loep: rechtbank kijkt naar de cijfers
- AI maakt sollicitatiebrieven beter, maar matching moeilijker