Bewakingssector wil afdwingen wat wettelijk is vastgelegd

Overlegorganen
Volgens het akkoord streven de ondertekenaars naar de erkenning van het beroep, naar een kwalitatieve dienstverlening en naar de vorming van het personeel. Dat mag merkwaardig lijken, want het is al jaren zo dat men zonder door de federale overheidsdienst Binnenlandse Zaken erkende opleiding én toegekende vergunning niet aan de slag kan in de sector. Ons land beschikt namelijk over een van de meest stringente wetgeving ter zake. Die volstond tot op heden blijkbaar niet om het fenomeen van de schijnzelfstandigheid aan te pakken.
De ondertekenaars stellen dat ze de stopzetting van de activiteiten zullen vorderen telkens een situatie van oneerlijke concurrentie wordt vastgesteld. De overeenkomst vraagt de ministers van Werkgelegenheid en Binnenlandse Zaken verder nog de toegang tot het beroep te reglementeren en een erkenningstelsel uit te werken voor de sector. Dat is des te merkwaardiger, daar de toegang tot het beroep is gereglementeerd en een erkenningstelsel voor de sector werd uitgewerkt in de wet op de bewakingsondernemingen, de beveiligingsondernemingen en de interne bewakingsdiensten van 10 april 1990 (gewijzigd door de wetten van 18 juli 1997, 9 juni 1999 en 10 juni 2001) en haar uitvoeringsbesluiten. Bij het ontwerpen daarvan werden de sociale partners overigens regelmatig geraadpleegd. Hoe de schijnzelfstandigheid uiteindelijk zal worden bestreden is niet duidelijk.

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!