Bouwbedrijf Camino organiseert zomeropvang: “Kinderen mee naar het werk van mama of papa”

Organisatie
Redactie

De medewerkers van bouwbedrijf Camino uit Drongen hoefden gedurende twee weken geen opvang te zoeken voor hun kinderen, want ze konden gewoon mee naar het werk. Nog tot 22 augustus leven een 30-tal kinderen zich dagelijks uit in en rond het bedrijf onder toezicht van animatoren. “Niet alleen nemen we zo de stress weg bij onze medewerkers ​ om opvang te vinden, de kinderen vinden het zelf ook heel fijn om eens mee te mogen naar het werk van mama of papa”, zegt Femke Dhont, HR-directeur van Camino.

Voor veel ouders is het een uitdaging om de twee maanden zomervakantie te overbruggen, zeker wanneer het bouwverlof voorbij is. Met het zomerkamp neemt het Oost-Vlaamse Camino die zorg uit handen. Bovendien is de kost van 12 euro per dag die ermee gepaard gaat beduidend goedkoper dan bij een klassiek zomerkamp.

“Dankzij de aanwezigheid van de kinderen leer je andere facetten van je collega’s kennen. Je ziet ze niet alleen in een professionele context, maar nu ook als mama of papa.”
Femke Dhont (Camino)

Knutselen in de vergaderzaal

Zich uitleven op het springkasteel, knutselen in een van de vergaderzalen, koekjes bakken in de cafetaria of helpen in de moestuin: onder begeleiding van drie vaste monitoren beleven de kinderen allerlei leuke activiteiten in en rond het hoofdkantoor van Camino. “Twee weken lang hoeven collega’s zich geen zorgen te maken over de opvang voor hun kinderen, wat niet alleen tijd maar ook stress bespaart”, legt Femke Dhont uit. “Het concept slaat duidelijk aan: sinds de eerste editie in 2014 is er elk jaar voldoende belangstelling om het kamp zonder onderbreking te laten doorgaan.”

Naast de activiteiten op het terrein, wordt ook een uitstap voorzien. De oudere kinderen krijgen een voorproefje van hoe belangrijk duurzaamheid is en duiken in de wereld van de recyclage: zij brengen een bezoek aan een recyclagebedrijf in de buurt, waar ze leren hoe afval een nieuw leven krijgt en ze zelf iets in elkaar knutselen met recyclagematerialen.

“Dit kadert dan weer volledig binnen ons eigen duurzaamheidsverhaal waar we met ons bedrijf enorm op inzetten”, geeft Femke Dhont mee. De jongste kinderen trekken op hun beurt naar een kinderboerderij in de buurt en worden er getrakteerd op een lekker ijsje.

Meer verbinding tussen de collega’s

Tijdens de middagpauze lunchen de kinderen samen met mama of papa, tussendoor brengen ze ook een bezoekje aan de werkplek van hun ouder. Tijdens het zomerkamp ontstaan zo niet alleen nieuwe vriendschappen tussen de kinderen, maar ook tussen collega’s die elkaar op een nieuwe manier leren kennen.

“Dankzij de aanwezigheid van de kinderen leer je andere facetten van je collega’s kennen. Je ziet ze niet alleen in een professionele context, maar ook als mama of papa”, zegt Femke Dhont. “Dat zorgt voor nog meer verbinding in het team en werkt drempelverlagend tussen collega’s. Door de kinderen leer je elkaar beter kennen. Deze aanpak past volledig binnen de waarden van ons ​ bedrijf.”

LEES MEER OP HRSQUARE.BE

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!