Cheops Technology: “Wie snel wil groeien, moet slim zijn.”

Was werving en selectie vroeger in grote mate gebaseerd op intuïtie, dan draait het vandaag meer en meer rond data. De toenemende digitalisering laat toe data van kandidaten later te koppelen met alle mogelijke data over hun prestaties, resultaten en samenwerking. Het aanbod van software en andere tools om elke fase van het rekruteringsproces op te volgen, groeit met de dag. “Voor een middelgrote onderneming is het niet altijd gemakkelijk het bos door de bomen te zien, laat staan betaalbare tools te vinden”, merkt Kris Cuypers op. Maar dat weerhoudt de HR Director van Cheops Technology er niet van om de rekrutering en bij uitbreiding het gehele HR-beleid op een meer digitale leest te schoeien, vertelde hij tijdens de Federgon Inspiratiedag ‘A roadmap of the future of recruitment, search & selection’. “Het komt erop aan te starten met kleine stapjes, slimme keuzes te maken en enkel te investeren in tools die het meeste opleveren voor het bedrijf.”

Voortschrijdend inzicht

“De snelheid en kwaliteit waarmee we nieuwe medewerkers kunnen rekruteren, heeft een impact op de bedrijfsresultaten en de groeisnelheid van de organisatie”, beklemtoont Cuypers.
Het optimaliseren van het rekruteringsproces was dan ook een van de prioriteiten toen hij anderhalf jaar geleden aan de slag ging bij het bedrijf. “Het inzicht in de talentenmarkt was eerder beperkt. Welke profielen komen in aanmerking? Hoeveel afgestudeerden zijn er? Welke kennis hebben bijvoorbeeld cursisten van de VDAB nu juist? Kunnen we intern opleidingsprogramma’s opzetten? Zijn er verschillen tussen regio’s? Het voornaamste dat we deden, was vacatures online zetten, naar jobbeurzen gaan, posts op LinkedIn plaatsen en kijken wie hierop reageerde”, schetst Cuypers.

Van veel naar slimme data

Cheops Technology beschikte over een massa data over sollicitanten en medewerkers. Het probleem echter was dat die overal verspreid zaten. Alle data samenbrengen was een huzarenstuk. Iedereen had zijn eigen manier om data te verzamelen en bij te houden.
Het komt erop aan de relevante informatie te vinden, die te organiseren en te gebruiken om het aanwervingsproces te stroomlijnen. Het opzet is het aantal aanwervingen te doen stijgen en het aantal medewerkers dat het bedrijf verlaat te doen dalen.
Het implementeren van rekruteringssoftware en het samenbrengen van alle beschikbare data en informatie alleen is daarvoor niet voldoende.

Lees het volledige verhaal in HR Square Digitaal, online of op onze app.
Als lid van HR Square ontvangt u niet alleen het tijdschrift, maar hebt u ook toegang tot de app en de website met het archief en geniet u van stevige prijsreducties op de HR Square Seminaries, de HR Square Masterclass, de HR Square Conference en andere evenementen.
Hoe wordt u lid? Ga naar www.hrsquare.be of contacteer Pascale Lenaers, [email protected], 0471 85 70 42.

Showing Slide 1 of 2

Account Manager

KoWala Productions

Senior Accountant

KoWala Productions
Showing Slide 1 of 3

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Keynote

Eva Geluk

Antwerp Management School

La professeure Eva Geluk est titulaire de la chaire « Mental Health at Work » à l’Antwerp Management School. Elle est une experte très sollicitée dans les domaines du bien-être, de la prévention du burn-out et de la réintégration après une absence de longue durée.

Dans cette intervention, elle aborde en détail le bien-être mental et le rôle souvent négligé des dirigeants dans ce domaine. Comment veiller à ce que les collaborateurs se sentent bien dans leur peau ? Quelles sont les bonnes et les mauvaises pratiques qui renforcent ou, au contraire, sapent le bien-être mental des collaborateurs (et de leurs dirigeants) ? Et quel rôle revient aux responsables des ressources humaines ?

S’appuyant sur un cadre de référence scientifique et de nombreux exemples tirés de la pratique (Eva a interrogé plus de 70 cadres, responsables RH et employés dans le cadre de ses recherches), elle présente à Corporate Wellbeing le meilleur des deux mondes.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!