Dirk Van Mechelen is licentiaat in de Psychologie (KU Leuven), volgde Personeelsmanagement aan IPO Management School en voltooide tal van opleidingen rond HRM, management en organisatie aan de Open Universiteit Nederland. Hij is ook master in HRM (Vlerick Leuven Gent Management School). De eerste negen jaar van zijn loopbaan werkte hij bij SD Worx in verschillende functies (coördinator dienstverlening kmo, coördinator loonadministratie grote ondernemingen en technisch begeleider grote ondernemingen).
Van 1997 tot 2000 was hij manager Personeel en Organisatie bij boekendistributeur Libridis. Van 2005 tot 2007 was Van Mechelen actief bij Mazda Motor Logistics Europe in Willebroek. Hij werkte er anderhalf jaar als Manager HR en General Affairs. Hiervoor werkte hij vijf jaar als HR-manager voor Alcopa Car Distribution.
Sinds 2007 is Van Mechelen interim HR-manager en voerde hij opdrachten uit voor Domo Industries, Cebeo (distributie van elektrotechnisch materiaal), ADT Fire & Security en Nissan Belux. De voorbije drie jaar was hij actief bij softwareleverancier SCIA, eerst als Global HR Director, later als External HR Consultant.
In april 2019 aanvaardde Van Mechelen een nieuwe opdracht bij keuringsbedrijf Vinçotte waar hij als Senior HR Business Partner het management en meer specifiek de afdeling chemie en pharma zal ondersteunen op het vlak van HR, in samenwerking met het HR Service Center.