Economische crisis doet arbeidsmigratie niet dalen

AllochtonenArbeidsmarktArbeidsrechtInstroomMigratie
België legde als een van de laatste EU-leden tot voor kort nog altijd beperkingen op aan inwoners van de Centraal-Europese landen die hier wilden komen werken. Werkgevers die hen wilden inschakelen voor 35 specifieke knelpuntberoepen konden wel een tijdelijke vergunning (arbeidskaart B) aanvragen.
Vanaf 1 mei 2009is dat dus niet meer nodig. Ook voor niet-knelpuntberoepen kunnen Centraal-Europeanen hier dan vrij en legaal terecht. De beperkingen blijven nog wel tot eind 2011 gelden voor de burgers van de laatst toegetreden lidstaten, Roemenië en Bulgarije.
Ondertussen wordt de arbeidsmarkt wel zwaar getroffen door de economische crisis. Toch blijven de ondernemingen volop een beroep doen op de Centraal-Europeanen, blijkt uit cijfers van de Vlaamse administratie. In het eerste kwartaal van dit jaar werden zelfs iets meer arbeidsvergunningen verleend dan in dezelfde periode van 2008.
Het totale aantal toegekende arbeidskaarten B steeg met 3 procent tot 7715. Ruim driekwart van die kaarten (5975) slaat op de knelpuntenregeling voor EU-burgers. Ook daar werd een stijging op jaarbasis met 2,8 procent vastgesteld.

Relativeringen

Daarbij moeten twee belangrijke relativeringen worden aangebracht.

  • 1.Het aantal nieuwe aanvragen daalt wel degelijk. Tussen januari en maart werden 1682 nieuwe arbeidskaarten voor knelpuntberoepen toegekend. Dat is 31,8 procent minder dan vorig jaar. Maar tegelijk stijgt het aantal verlengingen van bestaande arbeidskaarten met 28,3 procent tot 4293. Het gaat zowel om personen die hier al verblijven, als om mensen die zich weer aandienen na een verblijf in hun thuisland. Dat laatste fenomeen doet zich vooral voor in de seizoensgebonden tuinbouw. Centraal-Europeanen die hier al een voet in huis hebben, slagen er dus doorgaans in aan de slag te blijven. Maar voor nieuwkomers wordt de toetreding wel degelijk afgeremd.
  • 2.Het is belangrijk om naar de sector te kijken. Van oudsher is de land- en tuinbouw goed voor ruim de helft van alle arbeidskaarten. Die sector is seizoensgebonden maar nauwelijks conjunctuurgevoelig. In de eerste drie maanden van dit jaar werden 3721 arbeidskaarten afgeleverd voor de land- en tuinbouw. Dat zijn er 591 of 18,9 procent meer dan in dezelfde periode van 2008. Het aantal kaarten voor de andere knelpuntberoepen daalde met 428 eenheden of 16 procent. Er was vooral minder vraag naar lassers, metselaars en monteerders.
  • In dit hele verhaal moeten we wel rekening houden met het feit dat de arbeidskaarten slechts een zeer gedeeltelijk beeld geven van de Centraal-Europese aanwezigheid op onze arbeidsmarkt. Naast het zwarte circuit zijn er ook (half)legale technieken zoals detachering en schijnzelfstandigen.

    Bron: De Tijd

    Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

    Aanmelden

    Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

    Workshop

    Loïc Vlassakoudis

    Vivalia

    Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

    Workshop

    Pierre Leman

    Cliniques universitaires Saint-Luc

    Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

    Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

    Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

    Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

    Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!