Europese HR-managers zien geen brood in uitbesteden personeelsmanagement

Outsourcing
Uitbesteding van HR-activiteiten wordt door 79% van de deelnemers aan de MCE-enquête niet als een bedreiging beschouwd. Maar de ruime meerderheid van de respondenten loopt niet warm voor deze trend. Ruwweg één op drie verwacht geen betere service van externe dienstverleners, terwijl een nog iets grotere groep er zelfs van overtuigd is dat uitbesteding van HR-diensten tot een kwalitatieve achteruitgang zou leiden.

Het zal u misschien verbazen, maar de Belgische respondenten staan in vergelijking met hun Nederlandse en Britse collega’s iets minder negatief tegenover uitbesteding van HR-diensten. Bij de Belgen vindt 30% dat uitbesteding tot betere service leidt (NL = 24%, UK = 28%). Wij vrezen – met 25% van de respondenten – ook minder voor een achteruitgang van de kwaliteit dan de Nederlanders (52%) en de Britten (40%). In België overheerst het gevoel dat het allemaal niet veel verschil maakt (45%).

Deze resultaten maken deel uit van een ruimere rondvraag van MCE naar aanleiding van de wereldwijde HR-conferentie in Sevilla (Spanje), die van 21 tot 23 april voor de 36ste keer wordt georganiseerd. (Zie ook de rubriek Actie in deze HR Square – De Week.)

Andere aandachtspunten waren onder meer opleiding, e-learning, werkomgeving en ziekteverzuim.
De opleidingsbudgetten als percentage van de omzet blijven de volgende drie jaar volgens 91% van de respondenten minimaal gelijk (51% voorspelt zelfs een toename). Zowat 80% van de ondervraagden is van plan meer dan 50% van alle trainingen in-house te organiseren. Management- en directieleden genieten daarbij overigens geen voorkeurspositie: volgens 43% van de ondervraagden krijgen ze net zoveel ontwikkelingsmogelijkheden als de rest van de organisatie, en in 33% van de gevallen zelfs minder. Vrijwel alle ondervraagde HR-managers en directieleden (94%) zijn het erover eens dat investeren in e-learning een efficiënte besteding van opleidingsmiddelen en -budgetten is. Ruim driekwart van de respondenten (76%) geeft dan ook aan de volgende drie jaar meer gebruik te zullen maken van e-learning als trainingsmethode.
Uit het onderzoek kwam verder naar voren dat driekwart (75%) van de Europese HR-managers een direct verband ziet tussen de kwaliteit van de werkomgeving en het ziekteverzuim binnen organisaties. Opvallend in dat verband is dat 31% van de respondenten vindt dat zijn eigen werkomgeving gedateerd is. Ruim een vijfde (21%) vindt zelfs dat zijn kantooromgeving op geen enkele wijze stimuleert als plek om te werken. Hoewel de meerderheid het er over eens is dat een slechte werkomgeving leidt tot verminderde productiviteit, is er dus nog veel ruimte voor verbetering.

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!