Frankrijk: 35-urenweek wordt lege doos

Overlegorganen
In 1999 voerde de toenmalige socialistische regering in Frankrijk de wet-Aubry in die de wekelijkse arbeidstijd beperkte tot 35 uren per week. Het motief daarvoor was arbeidsherverdeling en strijd tegen de werkloosheid. Sinds het land weer een centrumrechts bewind kent, werd vooral vanuit liberale hoek gepleit voor de afschaffing van de wet-Aubry. Totnogtoe ging de regering zelf niet in op de suggestie: officieel beschouwt ze de wet als een “sociale verworvenheid” die niet ter discussie staat. Ze zorgde er met drie aanpassingen wel voor dat de 35-urenweek in de praktijk geen lang leven meer beschoren is.

Vorig jaar stond de regering toe dat werkgevers hun personeel kunnen verplichten tot 180 overuren per jaar (in dat geval een feitelijke terugkeer naar 39 uur per week). Dit jaar werd de toepassing van de wet op bedrijven met minder dan tien werknemers op de lange baan geschoven. De recentste maatregel houdt in dat werkgevers en werknemers zelf mogen onderhandelen over de wekelijkse werktijd. Verwacht wordt dat veel werknemers zullen kiezen voor meer inkomen en dus meer werkuren.

Talent Acquisition Specialist

UZ Brussel

Payroll Advisor Corporate

Acerta

Recruiter

Gemeente Puurs-Sint-Amands

Trainer loopbaan- en leiderschapsontwikkeling

Universiteit Antwerpen

HR officer selectie

Universiteit Antwerpen

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!