Hoe managet u de vakbonden?

OverlegorganenVeiligheid
De Wilde vond dat managen deed denken aan “mennen”, wat hem onvermijdelijk bij de vergelijking tussen werknemers en werkpaarden bracht. Werkgevers beschouwen hun werknemers teveel als trekpaarden die bovendien gedresseerd moeten worden om over alle hindernissen te springen. De Wilde waarschuwde meteen alle werkgevers in de zaal: soms kan het dressuurpaard voor een obstakel blijven staan en een steenezel worden. Mensen die te ver gedreven worden, kunnen soms blokkeren.

Ook Mia De Vits was goed op dreef. Niettegenstaande de mooie principes die zij bij de korte voorstelling van het ABVV vooropstelde – een constructieve houding vanwege de vakbonden, inlevingsvermogen, niet werken met slogans, een coherente visie – blijkt de uitvoering ervan in de praktijk niet zo eenvoudig. De Vits liet zich ontvallen dat Tractebel een bijzonder moeilijke sociale onderhandeling te wachten staat, “bij Tractebel hebben ze veel geld, dus willen we een duur sociaal plan”. De Vits ziet de evolutie dat ondernemingen die winst maken ook willen herstructureren niet zo goed zitten.

Payroll Officer

Acerta

Senior Accountant

KoWala Productions

Account Manager

KoWala Productions

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!