Hogere treintarieven: verdoken arbeidsbelasting?

Op 1 januari 2005 werd de derdebetalerregeling bij de NMBS van kracht. Door die regeling moeten werknemers waarvan de werkgever 80% van de kostprijs van de treinkaart voor hun verplaatsing tussen woonplaats en werk terugbetaalt, zelf niets meer betalen omdat de NMBS via een overheidstoelage voor de overige 20% tussenkomt. Dit systeem kent een toenemend succes. Volgens De Tijd had de NMBS op 1 juli 2006 een overeenkomst met 1803 bedrijven, goed voor meer de 111.000 treinkaarten voor woon-werkverkeer. Zo zou het bedrijfsleven, nog steeds volgens de krant, tussen 100 en 130 miljoen euro betalen voor het spoorvervoer van zijn werknemers.

Net nu raakt bekend dat de NMBS vanaf 1 februari 2007 de prijs van deze treinkaarten met bijna 5% zal verhogen (een stuk meer dan de gemiddelde prijsverhoging van 3,12%).

“Het is normaal dat bedrijven en dus ook de NMBS prijsaanpassingen doorvoeren”, reageert het VBO. “De wijze waarop de volgende aanpassing met bijna 5% zal gebeuren is echter onevenwichtig en onaanvaardbaar. Het VBO heeft reeds bij de inwerkingtreding van dit derdebetalersysteem gewaarschuwd voor zo’n scenario. Het VBO zei toen letterlijk dat bedrijven in de toekomst dreigen mee op te draaien voor het dekken van eventuele tekorten van de NMBS aangezien zij, bij prijsverhogingen voor treinkaarten, automatisch 80% van deze verhoogde prijs moeten betalen. Het VBO vroeg zich toen ook af of de voorziene overheidsbudgetten voor de compensatie van de NMBS wel toereikend zullen zijn.

De verkoop van treinkaarten is een belangrijke inkomstenbron voor de NMBS. Het is niet normaal dat de spoorwegmaatschappij de prijs van treinkaarten verhoogt zonder de werkgevers als grootste financier en klant hierin te kennen. Het VBO wil hierover dan ook snel overleg met de NMBS en de regering.”

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!