Jos Gijbels algemeen directeur Unie van Sociale Secretariaten

Jos Gijbels (50) is licentiaat Sociale Agogiek (KU Leuven). De voorbije 13 jaar was hij Directeur Vlaanderen bij het Fonds voor Vakopleiding in de Bouwnijverheid (FVB), het sectoraal opleidingsfonds voor arbeiders uit de bouwsector (PC 124), waar hij verantwoordelijk was voor het implementeren van het sectoraal opleidingsbeleid. Het FVB verzorgt all-in-dienstverlening (inhoudelijke afstemming, financiering en kwaliteit) aan bouwbedrijven op het vlak van opleiding en wordt bestuurd door de sociale partners.

Als gedelegeerd bestuurder van Edutec, het sectorale bouwopleidingscentrum, realiseerde Gijbels in zijn eerste werkingsjaar de eerste operationele break-even sinds de oprichting en in het tweede jaar een aanzienlijk nettoresultaat. Voor hij bij het FVB aan de slag ging, was Gijbels eerst coördinator en daarna directeur van het Europees Centrum voor Conservatie, Restauratie en Renovatie, het opleidingscentrum voor restauratiesectoren in de bouw.

Tussen 1984 en 1991 was hij inspecteur voor de tewerkstellingsprojecten bij het ministerie van Tewerkstelling en Arbeid en daarna bij het het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Zijn loopbaan startte hij als parlementair secretaris.

Over zijn aanstelling bij de USS zegt Jos Gijbels: “Met plezier heb ik de uitdaging aanvaard om in de Unie een performante organisatie neer te zetten die het resultaat is van de strategische visie die alle sociale secretariaten delen. Ik kom terecht in een boeiende wereld die volop in beweging is. Mijn eerste prioriteit is het team te versterken. Uiteraard hebben nu al belangrijke thema’s onmiddellijke opvolging nodig. Ik denk aan de kwestie van het mandaat, de dienstenrichtlijn, SEPA enzovoort. Ik kijk er naar uit kennis te maken met alle leden, klein en groot, te horen wat hen bezig houdt, welke uitdagingen ze zien, welke problemen de Unie moet aanpakken, kortom welke inhoud er kan gegeven worden aan onze strategie (belangenbehartiger, ontmoetingsplaats en samenwerkingsplatform). Het doel moet zijn de sterke punten te versterken en goed te luisteren welke verwachtingen de leden hebben opdat ze een blijvende meerwaarde kunnen ervaren van de Unie. Mijn ervaring met sociale partners, bedrijven, sociale administraties en overheden zal zeker ingezet kunnen worden. Tot de nieuwe medewerkers in dienst zijn, kan ik een beroep doen op de ondersteuning van Jos Meyers om de technische aspecten van de opdracht te realiseren. Uiteraard wordt de huidige samenwerking binnen Synergie4 voortgezet.”

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!