Liberale vakbond ACLVB wordt SYNOVA

Organisatie
Redactie/Belga

De liberale vakbond ACLVB heet voortaan SYNOVA, de vrije vakbond. Dat is zaterdag op een congres bekendgemaakt. SYNOVA kiest voor een modern syndicalisme, zegt voorzitter Gert Truyens. “Stakingen en betogingen zijn voor ons de allerlaatste optie.

Met de naamswijziging verdwijnt ook het woord ‘liberaal’ na 130 jaar uit de naam van de vakbond. “De vlag dekte al langer de lading niet meer”, legt Truyens uit. “Terwijl de liberale vakbond steeds werd gelinkt aan de liberale partijen, hadden we allang geen band meer. Anders is voor ons een partij als alle andere.”

De nieuwe naam – een samenvoegsel van het Griekse syn (samen) en het Latijnse nova (nieuw) – is het orgelpunt van een vernieuwingsoperatie die al jaren bezig is binnen de vakbond, zegt Truyens. De vrije vakbond wil een “vrije visie en een eigen stem” uitdragen.

Alternatieve manier van werken

Dat betekent ook een eigentijdse invulling van syndicalisme. “Veel mensen voelen zich syndicaal dakloos en willen zich niet meer vereenzelvigen met stakingen. Ik gruwel er eerlijk gezegd ook van dat telkens weer de luchthavens worden platgelegd bij stakingen. We willen een stem geven aan de stilzwijgende massa, en niet door van Brussel-Noord naar Brussel-Zuid te stappen, maar door een alternatieve manier van werken”, legt Truyens uit.

Die alternatieve aanpak bestaat uit het aanbieden van oplossingen, zegt Truyens. “Kijk naar de hogere maaltijdcheques in tijden dat er geen loonnorm is. Dat was ons voorstel.”

Een ander voorbeeld zijn de zondagsopeningen. “Ook ik ga weleens de zondag boodschappen doen. De maatschappij verandert. Sommige werknemers willen daar ook in mee. Daarover spreken is een betere oplossing dan wekenlang staken.”

“De maatschappij verandert. Sommige werknemers willen daar ook in mee. Daarover spreken is een betere oplossing dan wekenlang staken.” 
Gert Truyens (SYNOVA)

Stakingen en “van Noord naar Zuid” wandelen moeten voor SYNOVA de laatste oplossing zijn. “Wij willen zo lang mogelijk aan tafel blijven zitten. Maar als dossiers echt zwaar doorwegen dan moeten mensen de vrijheid hebben om op straat te komen. Als wij op straat komen, dan mag er echt geen enkele andere mogelijkheid meer zijn.”

Vrije vakbond

Dat betekent volgens Truyens geen breuk in het vakbondsfront. “Maar we zijn geen Calimero meer. Die rol hebben we veel te lang gespeeld door als kleinste van de drie vakbonden de andere achterna te hollen. We zijn een vrije vakbond, los van de anderen.”

Truyens zelf wou overigens nóg verder gaan in de modernisering en het woord vakbond laten vallen uit de naamgeving. Maar uit een peiling bij de achterban bleek dat daar geen draagvlak voor was. 

SYNOVA, de vrije vakbond, telt vandaag 310.000 leden en is daarmee na ACV en ABVV de derde vakbond van het land. In Vlaanderen is de vakbond goed voor 14,5 procent van de syndicale stemmen, in Wallonië voor net geen 10 procent.

Foto’s: © Belga/SYNOVA

LEES MEER OP HRSQUARE.BE

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!