Lieselot D’Hoest HR-verantwoordelijke Massimo Dutti

Lieselot D’Hoest (31) is bachelor Maatschappelijk Assistent, optie Sociaal-Cultureel Werk (Ipsoc, Kortrijk,1999). Ze kijkt terug op tien jaar generalistische ervaring in een waaier aan sectoren.
Haar carrière startte ze als Assistant Payroll Manager bij Philips Industrial Activities te Brugge. Ze voerde er mee de loon- en personeelsadministratie voor 600 vaste werknemers uit, stond in voor het beheer en de planning van sollicitaties, nam assesments af en introduceerde nieuwe medewerkers.
Na een acquisitie in 2003 werd D’Hoest voorgedragen als HR Generalist/Payroll Manager voor het nieuwe filiaal van de Amerikaanse firma Jabil Circuit. “Samen met mijn voormalige Philips-collega HR-Manager Chris Ledeganck bouwden we het personeelsbeleid op. Dat was de perfecte leerschool: vier jaar had ik een enorm gevarieerd pakket, was ik betrokken in vrijwel alle HR-processen en kreeg ik de mogelijkheid ook projectmatig te werken”, getuigt D’Hoest. In 2007 wachtte echter de collectieve sluiting van het bedrijf.

Ommekeer

Ook voor D’Hoest betekende dit een ommekeer: ze ging aan de slag als HR-coördinator van Het Concertgebouw, het internationaal muziek- en podiumkunstencentrum in Brugge, dat een veertigtal werknemers telt. Ze was verantwoordelijk voor de loon- en personeelsadministratie, het personeelsbeheer en –planning, opleiding, personeelsbegroting en het HR-budget. Daarnaast fungeerde ze als aanspreekpunt voor de werknemers, stond ze in voor de rekrutering en selectie en voerde ze mee het diversiteitsplan uit. Aan het einde van haar vervangingsovereenkomst, in september 2007, stapte D’Hoest over naar de Cel Communicatie, Marketing en PR van Het Concertgebouw. Daarna werkte ze ook nog enkele maanden op de Artistieke Cel, waar ze projectonderzoek en –administratie deed en de contracten met artiesten en managementkantoren verzorgde.
In 2008 volgde alweer een sprong in het diepe: D’Hoest koos de job van Recruitment Consultant bij Randstad in Londen. Ze richtte de nieuwe divisie ‘Select Retail’ op, deed aan marktonderzoek en headhunting en interviewde en selecteerde kandidaten. Na een half jaar stapte D’Hoest op, omdat een commerciële rol niet haar ambitie was.

Terug naar HRM

Bij Massimo Dutti keert ze nu terug naar HRM. Dit bedrijf maakt deel uit van de Inditex-groep, de grootste textielgroep ter wereld, die ook merken als Zara, Zara Home, Bershka, Uterqüe, Pull&Bear onder haar vleugels draagt. D’Hoest is verantwoordelijk voor alle HR-aspecten voor de 21 winkels in België en Luxemburg, samen goed voor een 180-tal werknemers. Sinds mei is ze ook HR-verantwoordelijke voor het nieuwe modeconcept Uterqüe (kledij en mode-accessoires voor vrouwen).
D’Hoest staat voor een aantal uitdagingen: “Met verscheidene nieuwe winkelopeningen in het vooruitzicht, is één van de belangrijkste uitdagingen het stroomlijnen van de rekruteringsactiviteiten voor de verschillende merken. Dit gaat naast de selectie ook om het uitdenken van verschillende rekruteringscampagnes en het starten van een jobsite. Een andere uitdaging is het aanpassen van de personeelsadministratieve processen aan de groei van het bedrijf. We tellen nu 200 werknemers en het personeelsbeheersysteem moet aangepast worden. Verder is ook het uitwerken van een retentiebeleid een uitdaging. Een hoog personeelsverloop mag dan al eigen zijn aan de sector, toch moeten we trachten medewerkers te blijven motiveren.”

Showing Slide 1 of 2

Account Manager

KoWala Productions

Senior Accountant

KoWala Productions
Showing Slide 1 of 3

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Keynote

Eva Geluk

Antwerp Management School

La professeure Eva Geluk est titulaire de la chaire « Mental Health at Work » à l’Antwerp Management School. Elle est une experte très sollicitée dans les domaines du bien-être, de la prévention du burn-out et de la réintégration après une absence de longue durée.

Dans cette intervention, elle aborde en détail le bien-être mental et le rôle souvent négligé des dirigeants dans ce domaine. Comment veiller à ce que les collaborateurs se sentent bien dans leur peau ? Quelles sont les bonnes et les mauvaises pratiques qui renforcent ou, au contraire, sapent le bien-être mental des collaborateurs (et de leurs dirigeants) ? Et quel rôle revient aux responsables des ressources humaines ?

S’appuyant sur un cadre de référence scientifique et de nombreux exemples tirés de la pratique (Eva a interrogé plus de 70 cadres, responsables RH et employés dans le cadre de ses recherches), elle présente à Corporate Wellbeing le meilleur des deux mondes.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!