Loopbaanbegeleiding lost verwachtingen in

Leiderschap en CoachingLoopbaanMotivatie
Elke Vlaming heeft het recht om één keer om de zes jaar een gratis loopbaanbegeleiding te volgen. Bij Arabel kozen vorig jaar 265 werknemers voor zo’n begeleiding, die inmiddels voor 206 van hen is afgerond. Het adviesbureau maakt nu een balans op. Het vroeg de cliënten die twee tot zes maanden geleden de begeleiding afrondden naar de resultaten van de loopbaanondersteuning en peilde naar hun tevredenheid op het werk.
Meer dan de helft van de ‘ex-deelnemers’ (57%) zegt binnen de onderneming acties te hebben ondernomen om zijn werksituatie te verbeteren en daarvan zegt 70% dat die actie concreet resultaat opgeleverd heeft binnen de eigen onderneming. Een aantal werknemers veranderde van functie, anderen kregen loonopslag. Sommigen verbeterden hun situatie op een andere manier, bijvoorbeeld door op een ander bureau te werken of door professioneel een stapje terug te zetten. Hoeveel personen ook zonder loopbaanbegeleiding erin slagen hun werksituatie te verbeteren, is onduidelijk.
Gedelegeerd bestuurder Noëlla Ghysels van Arabel merkt op dat werkgevers best wel openstaan voor veranderingen op de werkvloer: “We benadrukken het belang van loopbaancommunicatie met de werkgever. We zien dat een meerderheid (70%, red.) toch concreet zorgt voor aanpassingen aan de werksituatie. Er is zeker ruimte om erover te praten.”
Ook zocht bijna de helft van de deelnemers (47%) na de loopbaanbegeleiding actief naar een nieuwe baan, bij een andere werkgever. Bijna vier op tien onder hen (38%) gingen ook effectief elders aan de slag. Nog eens 18% ondernam acties om als zelfstandige te beginnen en één op drie (31%) slaagde in dat opzet.
De veranderingen waren niet alle zo drastisch. Tweederde (64%) participeerde op het werk aan vorming, training en opleiding en bijna al deze lesvolgers (96%) vonden dat hun persoonlijke effectiviteit erdoor vergrootte. Veel cliÎnten (73%) namen maatregelen om hun persoonlijk welzijn te verbeteren. In totaal zeggen 85% van de deelnemers dat hun welzijn erop vooruit is gegaan. Waar voor de loopbaanbegeleiding 81% van de cliënten ontevreden tot zeer ontevreden waren, is dat percentage na de begeleiding gedaald tot 27%. Het aantal tevreden tot zeer arbeidstevreden cliënten steeg van 6 tot 48%.

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!