Luc Cortebeeck stapt eind 2011 op als ACV-voorzitter

Luc Cortebeeck (61) studeerde af als maatschappelijk assistent en leerde het ACV kennen tijdens een stage bij de dienst Vorming en Ondernemingsafgevaardigden. In 1972 werd hij verantwoordelijke van de ACV-jongeren Mechelen.

In 1973 ging Cortebeeck aan de slag als medewerker van de dienst Ondernemingen – ACV-Nationaal. Hij was er onder meer verantwoordelijk voor de uitbouw en de opleiding van een groep deskundigen in economische en financiële informatie. Het opzetten van een opleidingsprogramma voor ondernemingsraadsleden, ondernemingsraden (onder meer de leiding van de sociale verkiezingen), arbeidsorganisatie, veiligheid en gezondheid.

In 1983 werd hij secretaris van het verbond Mechelen en in 1987 nationaal secretaris ACV, verantwoordelijk voor het Vlaamse ACV. In die periode was hij onder andere ook drie jaar SERV-voorzitter.

Op 1 januari 1999 werd Cortebeeck verkozen als ACV-voorzitter.

“Omdat het ACV internationaal erg actief is, vroeg het dagelijks bestuur dat ik de internationale mandaten, met onder meer het adjunct-voorzitterschap van het Internationaal Vakverbond, zal voortzetten tot 2014”, aldus Cortebeeck.

Andere mandaten en functies van Cortebeeck zijn: lid van het bestuur van ACW, lid van de raad van bestuur van Acrofin en Auxipar, regent van de Nationale Bank van België, deputy-president van het Internationaal Vakverbond, voorzitter werknemersgroep in de Commissie voor de Toepassing van de Normen bij de Internationale Arbeidsconferentie, vicepresident van de Trade Union Advisory Committe bij de OESO, lid van de raad van bestuur van VIGEO en lid van de raad van toezicht va de Overheid der Financiële Diensten.

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!