Luikse metallo’s koesteren nog sprankje hoop

Volgens de politie waren er 35.000 betogers komen opdagen, de organisatoren telden er 50.000. Het protest tegen de sluiting werd gedragen door een heel breed front. Behalve de staalarbeiders waren er ook vertegenwoordigers uit de banksector, de gemeentelijke administratie, de RTBf en de openbare vervoersmaatschappijen. Ook heel wat politici stapten mee op. Voorts was er een delegatie van het Gentse Sidmar en hielden heel wat middenstanders uit sympathie de deuren dicht. Eind januari 2003 besliste de staalgroep Arcelor niet langer te investeren in zijn continentale hoogovens. Voor Cockerill Sambre betekent dit dat het vuur in de hoogovens in Ougrée en Seraing respectievelijk in 2005 en 2006 wordt gedoofd. Door de sluiting verliezen 1700 staalarbeiders hun baan en dreigen er volgens de vakbonden nog eens 5000 jobs te sneuvelen bij onderaannemers en leveranciers. Eerder verklaarde Arcelor dat niet op de genomen beslissing wordt teruggekomen.

De internationale staalgroep was wel bereid met het Waals Gewest te onderhandelen over de deelsectoren waarin de groep in Wallonië actief is. Dat is ondertussen ook gebeurd. Arcelor is in Wallonië actief in vlakstaal, roestvrij staal, distributie-transformatie en onderzoek. Er wordt ook nagedacht over “de modaliteiten van de evolutie van de warme ovenlijn in functie van de concurrentie waaraan de groep onderhevig is”. Dat zei de Waalse minister-president, Jean-Claude Van Cauwenberghe, donderdagavond na afloop van een drie uur durend gesprek met de top van Arcelor. Er blijft alleszins onzekerheid over de toekomst van de warme lijn in Luik na 2005, die Arcelor wil laten uitdoven. Maar volgens de vakbonden is er “een opening gecreëerd”. “Er is geen taboe meer. Op zulke gesprekken zitten we al twee maand te wachten”, reageerde Jean Potier van de vakbond FGTB-metaal.

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!