Minder arbeidsongevallen, wel veel zware ongevallen

ArbeidsomstandighedenArbeidsongevallenArbeidsrechtPreventieVakbondenVeiligheidWellness
Met de daling lijkt weer te worden aangeknoopt bij de dalende trend die al enkele decennia zichtbaar is. In 2006 en 2007 leek die nog onderbroken te zijn. Er was toen telkens sprake van een lichte toename.

Arbeiders

Ondanks hun slinkende aantal zijn arbeiders nog altijd goed voor bijna 90 procent van alle ongevallen op de werkvloer. Ze worden ook vaker het slachtoffer van een ernstig ongeval dat een blijvende handicap veroorzaakt. In het FAO-jargon heeft men het dan over ‘blijvende arbeidsongeschiktheid’. Daarin bestaan wel variaties. Het wil slechts in een minderheid van de gevallen zeggen dat de werknemer helemaal geen arbeidsprestaties meer kan leveren.
Per 1000 arbeiders werden er vorig jaar 12 het slachtoffer van een arbeidsongeval met blijvende arbeidsongeschiktheid. Als je dat cijfer veralgemeent tot een loopbaan van 25 jaar, betekent dit dat één op de vier arbeiders dat jubileum haalt met een handicap.

Zware ongevallen

Vorig jaar werden 16.991 zware ongevallen geregistreerd, waarvan 15.011 bij arbeiders. Ook dat aantal zakte vorig jaar, nadat in 2007 een absolute piek van bijna 20.000 gevallen geregistreerd was. Maar dat verandert niets aan het feit dat er voor die zware ongevallen nog altijd een structureel stijgende trend is, zegt Herman Fonck, hoofd van de Dienst Ondernemingen van het ACV.
In het begin van de jaren tachtig lag het aantal zware ongevallen nipt boven 10.000. Nu zitten we ruim de helft hoger. Dat is zorgwekkend, omdat er flink wat ‘rugdekking’ was om het beter te doen, zegt Fonck: minder arbeiders en industriële tewerkstelling, meer bedienden en relatief veilige dienstenjobs.

Veilig werken

Positief is wel dat het aantal dodelijke ongevallen in die periode gehalveerd is. Vorig jaar waren dat er nog 103 in de privésector. Voor de openbare sector bestaan hier geen betrouwbare gegevens. De daling van het aantal dodelijke ongevallen wijst erop dat veel van de onveiligste situaties zijn weggewerkt.
Daartegenover staan volgens de vakbond factoren die de onveiligheid in de hand werken: een sterk gestegen arbeidsritme en het feit dat steeds meer een beroep wordt gedaan op uitzendarbeiders en onderaanneming. Bovendien krimpt het aantal veiligheidsinspecteurs al jaren. Beloftes om daar iets aan te doen, bleven tot nu toe dode letter.

Bron: De Tijd

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!