Nele Ceûppens HR-assistant bij Innovia Films

Nele Ceûppens (31) studeerde in 2003 af als licentiaat Bedrijfspsychologie aan de Universiteit Gent. Onmiddellijk na haar studies ging ze aan de slag als uitzendconsulente bij Randstad. In 2006 stapte ze over naar Voka-Kamer van Koophandel. Als projectverantwoordelijke Jobkanaal Oost-Vlaanderen organiseerde ze samen met haar collega’s grootschalige sensibiliseringscampagnes.

Eén van die campagnes was ‘Dineren in het Donker’. Tijdens een tiental avonden werden HR-managers en CEO’s uitgenodigd voor een etentje in een compleet verduisterd Kasteel van Zwijnaarde. Het eten werd opgediend door blinde kelners. De opzet was de genodigden de mogelijkheden en niet de beperkingen van een arbeidshandicap te laten zien. “Met succes, een aantal van de kelners is later aangeworven door de deelnemende bedrijven”, weet Ceûppens.

Sinds 1 april 2011 is Nele Ceûppens HR-assistant bij Innovia Films in Merelbeke. Innovia Films produceert een gamma van soepele folies, bestemd voor de verpakking van voedingsmiddelen en een toenemend aantal industriële toepassingen. Het chemiebedrijf heeft naast een productiefaciliteit in Merelbeke ook productie-eenheden in Wigton (UK), Melbourne (Australië) en Tecumseh (VS). Innovia Merelbeke telt 140 medewerkers.

Nele Ceûppens: “Na 7,5 jaar HR-advies te hebben verleend aan bedrijven was ik toe aan een nieuwe uitdaging. Ik wilde me inwerken in één bedrijf en ten dienste staan van interne klanten, collega’s. Bovendien was ik op zoek naar een generalistische functie waarbij het totale HR-pakket aan bod komt. Dat de job ook dicht bij huis is en gemakkelijker te combineren met een gezin en een man die vaak in het buitenland zit, is mooi meegenomen.”

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!