Nieuwjaarsdrink blijft populair

In drie op de vier bedrijven wordt een nieuwjaarsdrink georganiseerd. Hoewel de meningen hierover verdeeld zijn, vindt één derde van de administratieve medewerkers het de ideale manier om collega’s eens op een andere manier te leren kennen. Dat blijkt uit een onafhankelijk onderzoek van OfficeTeam bij 300 administratieve medewerkers in België.

Bovendien geeft de medewerker een belangrijk signaal door zijn aanwezigheid: hij geeft aan een teamspeler te zijn en belang te hechten aan zijn professionele relaties. Daarenboven geeft een personeelsfeest de mogelijkheid om collega’s op een persoonlijker niveau te leren kennen en zo het werkleven het hele jaar door aangenamer en productiever te maken.

Voornemens voor 2015

Naast de traditionele nieuwjaarsreceptie horen bij het nieuwe jaar ook goede voornemens. Het meest populaire voornemen is om te werken aan een betere balans tussen het werk- en privéleven (29%). Op de tweede plaats wil men sneller hulp inroepen als de werkdruk te hoog ligt (14%). Men is ook van plan om minder overuren te presteren (11%) en te veranderen van werk (11%).

Bron: Jobat (www.jobat.be)

 

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!