Ontwerpakkoord in Vlaamse non-profitsector

ArbeidsmarktArbeidsomstandighedenExtra-legale voordelenFlexibiliteitInstroomLoonLoonkostenLoopbaanOrganisatieOudere werknemers
De cao geldt voor de 150.000 werknemers van de gehandicaptenzorg, de kinderopvang, de thuiszorg, de bijzondere jeugdzorg, het algemeen welzijnswerk, de centra geestelijke gezondheidszorg, het sociaal-cultureel werk, en de beschutte en sociale werkplaatsen.

Er zit geen grote salarisverhoging in. Wel een verhoging van de eindejaarspremie tot in de buurt van de ‘dertiende maand’ die gebruikelijk is in de privésector. Dat kost 59 miljoen euro.

Er is ook geld om de bijdragen voor de aanvullende pensioenen op te trekken. Er kunnen 3500 personeelsleden extra aangeworven worden. En op vraag van de werkgevers bevat de cao ook maatregelen om de sector aantrekkelijker te maken voor nieuwe werknemers.

Er is ook een gelijkaardige cao voor de 40.000 Vlaamse ambtenaren tot stand gekomen tussen de Vlaamse regering en de vakbonden van haar personeel. Daarover zijn nog geen details bekend. Die cao moet ook nog besproken worden met de vakbondsachterban.

Voor een cao voor de federale witte sector (ziekenhuizen, rusthuizen, enzovoort), is het wachten op een nieuwe regering. Daar is maanden geleden wel een voorlopige cao gesloten voor één jaar.

Bron: De Standaard/ACLVB

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!