Patrick Palet HR-manager bij Reynaers Aluminium

Patrick Palet (46) behaalde een graduaat Informatica aan SIVEHO in Antwerpen een postgraduaat Human Resources Management aan de Ehsal Brussel. De eerste jaren van zijn carrière werkte hij als IT-consultant voor verschillende klanten. Hij begeleidde voornamelijk HR-gerelateerde projecten. In 1998 ging hij aan de slag als P&O-manager bij Brunel ICT. Van 2004 tot 2005 voerde Palet twee opdrachten uit voor HR Forces.

In 2005 ging Platel aan de slag bij Telenet. Als HR-businesspartner was hij verantwoordelijk voor het HR-beleid binnen vier afdelingen: de IT-afdeling, PMO (Project Management Office), HOR of de repair-afdeling (de regionale repair-techniekers in de field) en COAX BUILD (de design- en buildafdeling die instaat voor de uitbreidingen aan het coax-netwerk).

Daarnaast was hij voorzitter van de kwalificatiecommissie en zat hij de Syndicale Afvaardiging voor van de ICS-medewerkers. Dit zijn ex-Electrabel-medewerkers die in 2003 in het kader van een cao 32bis werden overgenomen en die een apart statuut hebben binnen Telenet.

In 2007 maakte Palet de overstap naar Valesta, een gespecialiseerde HR-partner voor farmaceutische bedrijven, CRO’s (Contract Research Organizations) en andere organisaties die klinisch onderzoek organiseren, coördineren of uitvoeren.

Als P&O-manager was hij er verantwoordelijk voor de algemene HR-strategie en het dagelijks bestuur van de kantoren in Mechelen en in Waver. “Mijn doelstelling was om een efficiënte en vooruitstrevende HR-strategie op te zetten om zo het marktleiderschap te houden en om nieuwe standaarden binnen de sector te lanceren.”

De voorbije drie jaar onderging het bedrijf een ware metamorfose: van een interim-kantoor naar een projectsourcing-bedrijf. “Dit betekende vanuit HR-perspectief een volledige andere aanpak. De focus lag niet langer op het vinden van een (start)job voor de kandidaat, maar op het begeleiden van een medewerker gedurende zijn ganse carrière. Om dit te kunnen verwezenlijken, hebben we het laatste jaar de HR-tools en -aanpak drastisch veranderd en uitgebreid”, zegt Palet.

Patrick Palet is sinds februari HR-manager bij Reynaers Aluminium. Hij is er verantwoordelijk voor de conceptuele uitwerking van het HR-beleid, dat door de directie wordt uitgestippeld. Hij zal er verder bouwen op de bestaande basis (rekrutering & selectie, evaluatiesysteem, personeelsadministratie) en het ontwikkelen en het implementeren van HR-systemen en -processen in functie van de businessdoelstellingen.

“Thema’s die zeker aanbod zullen komen, zijn interne communicatie, loopbaanontwikkeling en retentie, opleidingen en ondersteuning voor de kleinere buitenlandse vestigingen”, schetst Palet. Maar ook nieuwe projecten trekken, sturen, begeleiden en inspireren van een team van vier medewerkers staan in zijn taakomschrijving.

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!