Volgens Vander Elst hebben de andere bonden geen officieel sectorakkoord gesloten binnen het paritair comité. Daarvoor hadden alle partijen het mee moeten ondertekenen.
BBTK betreurt dat de christelijke vakbonden het akkoord niet hebben ondertekend.
De werkgeversorganisaties Unizo en VBO betreuren eveneens dat de christelijke bonden LBC-NVK en CNE het akkoord niet ondertekend hebben voor de bedienden die vallen onder pc 218. Volgens Unizo en het VBO gaat het om een goed akkoord, waarbij de werkgevers vrij ver zijn gegaan. Ze zijn dan ook niet van plan om nieuwe onderhandelingen op te starten.
Het akkoord houdt in dat de lonen stijgen met 0,3 procent vanaf 1 januari 2012. Die stijging komt bovenop de indexeringen van 1 januari 2011 en 2012, en de baremieke verhogingen van 2011 en 2012. Ook zullen bedienden vanaf juli 2012 gratis naar het werk kunnen met de trein. Ook het systeem van ecocheques van 250 euro per jaar blijft behouden.
Bron: De Morgen