Solliciteren verloopt steeds meer mobiel, net als de werkpraktijken

De ‘Work Trends Study 2015’ van Adecco Group bevroeg meer dan 31.000 werkzoekenden en 4100 recruiters in 26 landen over hun meningen en ervaringen omtrent het gebruik van sociale media voor rekruterings- en sollicitatiepraktijken. Dat gebeurde in samenwerking met de Università Cattolica di Milano. Uit de bevindingen werden interessante factoren duidelijk die zowel recruiters als werkzoekenden kunnen helpen om de efficiëntie en de effectiviteit van hun online-activiteiten te verbeteren.

LinkedIn blijft populairst

LinkedIn blijft het meest populaire online-platform voor professionele doeleinden voor zowel recruiters (61 procent) als sollicitanten (34 procent). Facebook is dan weer hét netwerk voor alle sociale activiteiten die betrekking hebben op ‘personal branding’. Voor sollicitanten stijgt de waarschijnlijkheid om gecontacteerd te worden door een recruiter met het aantal sociale netwerken waarop ze actief zijn: de waarschijnlijkheid om gecontacteerd te worden indien men actief is op één netwerk is 16 procent, maar stijgt naar 46 procent indien de kandidaat actief is op de vijf belangrijkste sociale netwerken.

Een opvallende vaststelling in de studie: sollicitanten zijn mobieler dan recruiters. 65 procent van de sollicitanten gebruikt vaak een mobiel toestel om online op zoek te gaan naar jobs. Bij rekruteerders is dat percentage slechts 41 procent.

‘Smart working’ als werkstijl van de toekomst

Tot slot onthult het onderzoek dat de individuele flexibiliteit op de arbeidsmarkt zal zorgen voor nieuwe werkstijlen. Ook al heeft de meerderheid van de sollicitanten en zowat de helft van de recruiters nog nooit gehoord van het concept ‘smart working’, toch toonden ze een sterke interesse om ‘smart working’ te integreren in hun dagelijkse praktijken. Voornamelijk de sollicitanten waren enthousiast over het nieuwe concept dat sociale media en flexibiliteit integreert in dagelijkse werkpraktijken.

Bron: Adecco Group (adecco.com)


Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!