Technologie als hefboom voor de productiviteit

Het rapport ‘People, productivity and the digital workplace — 2018’ is gebaseerd op een onderzoek bij 1100 managers en 600 IT-beslissers verspreid over 11 landen wereldwijd. Hieruit blijkt dat 9 op de 10 respondenten het ermee eens is dat mobiele tools en samenwerkingsdiensten de productiviteit op de werkvloer verhogen, een sterke stijging ten opzichte van de 60 procent in 2015.

Het realiseren van een hogere arbeidsproductiviteit is een doel van veel digitale transformatieprogramma’s. Uit het rapport komt echter naar voren dat slechts een kwart van de managers hun huidige digitale ervaring op het werk als ‘uitstekend’ bestempelen. Een meerderheid (8 op de 10) zegt dat als zij CEO zouden zijn, het verhogen van de productiviteit hun prioriteit zou zijn (in 2015 was dit slechts 57 procent).

De verhoopte verbeteringen

Het rapport suggereert dat er vijf eenvoudige manieren zijn voor een hogere arbeidsproductiviteit: een meer door video ‘verbonden’ werkomgeving, eenvoudiger werken en samenwerken buiten kantoor, bedrijfsapps, instant messaging (IM) en betere apparaten.

Op de vraag wat medewerkers zou helpen om op kantoor efficiënter te kunnen werken, noemt 63 procent van de managers ‘betere wifi’, vergeleken met slechts 28 procent die aangeven dat ‘meer vergaderruimtes’ zouden helpen. ‘Interactieve slimme samenwerkingsbeeldschermen’ wordt door 39 procent genoemd en 32 procent pleit voor ‘videoruimtes’.

IT-frustraties

Het rapport geeft ook aan dat IT-afdelingen graag de vereiste verbeteringen realiseren, maar steeds meer hulp nodig hebben. Van de IT-beslissers is 76 procent het eens met de stelling dat ‘medewerkers vaak niet begrijpen hoe lastig het is om onze IT effectief te laten functioneren’, een stijging van 9 procent ten opzichte van 2015. IT-beslissers vinden dat het realiseren van een meer digitale ervaring voor medewerkers nog meer toevoegt aan hun toch al overvolle to-do-lijstjes.

De helft van de IT-beslissers zegt bijvoorbeeld dat hun videoconferencing updates vereist. In 2015 was nog maar 38 procent het hiermee eens. Van hen zegt 65 procent dat ze mobiele apps moeten ontwikkelen, zodat medewerkers altijd en overal interne bedrijfssystemen en -processen kunnen gebruiken, in vergelijking met 41 procent in 2015. Spraak- en datasystemen samenbrengen – de technologietrend van tien jaar geleden – is nog steeds niet voltooid. Van de IT-beslissers zegt 6 op de 10 dat ze zich nog steeds in de planningsfase voor ‘convergentie’ bevinden – een cruciale eerste stap in de digitale transformatie van hun bedrijf.

IT-beslissers geven prioriteit aan investeringen in de cloud ter ondersteuning van hun samenwerkings- en mobiele diensten. De helft maakt al gebruikt van een samenwerkingstechnologie in de cloud en 65 procent wil hun oplossingen voor IM, video- en audioconferencing updaten. Van de IT-beslissers is 84 procent het ermee eens dat “de cloud op een dag de meest geaccepteerde manier zal zijn om samenwerkingsdiensten te leveren”, vergeleken met 54 procent in 2015.

Bron: BT (btplc.com)

 

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!