Thuisonderwijs en thuiswerken moeilijk te combineren

Net zoals de voorbije weken konden de Belgen dinsdag opnieuw deelnemen aan de coronabevraging van de Universiteit Antwerpen. Ook de universiteiten van Hasselt en Leuven en de Franstalige ULB zetten mee hun schouders onder het initiatief. 200.000 personen vulden de enquête volledig in, nog eens 18.000 gedeeltelijk. In deze editie werd gevraagd naar de combinatie thuisonderwijs en thuiswerken. Uit de resultaten blijkt dat beide moeilijk te combineren zijn.

Het thuisonderwijs vergt een grotere inspanning voor ouders van kinderen uit de lagere school (en in mindere, maar wel significante, mate voor kinderen in de eerste graad van het secundair onderwijs) dan voor kleuters. Ook de nood aan ondersteuning wordt minder naarmate de kinderen ouder zijn en dan vooral vanaf de tweede graad secundair. Het grootste obstakel is het eigen (thuis)werk. De helft van de deelnemers geeft daarbij aan dat het niet (10 procent) of soms (42 procent) haalbaar is de kinderen te ondersteunen.

Bron: Universiteit Antwerpen

Payroll Officer

Acerta

Senior Accountant

KoWala Productions

Account Manager

KoWala Productions

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!