Thuiswerk (1): goed voor langere carrière

Veel vijftigplussers hebben de stap naar thuiswerk moeten zetten. In het VK had twee derden van die groep dat nooit voorheen gedaan. Van deze werknemers moest 41,5 procent overschakelen naar een vorm van thuiswerk.

De interessante vondst is dat bij de ‘thuiswerkers’ 11 procent het pensioen zou willen uitstellen, tegenover 5 procent van de ‘kantoorwerkers’. Dubbel zoveel dus. Bovendien zou 10,9 procent van de werknemers met langdurige ziekte of handicap – maar nog in staat te werken – langer willen thuiswerken, tegenover 5,9 procent van de kantoorwerkers.

Thuiswerkers ouder dan 50 rapporteerden vaker een ‘goede tot uitstekende’ conditie dan kantoorwerkers (84,4 tegenover 78,5 procent). Thuiswerkers van die leeftijdscategorie appreciëren meer de flexibiliteit dan jongeren.
We weten dus wat gedaan om een deel van de mensen langer te laten werken zonder dwang. Tenzij we geloven dat er geen ergere leugens zijn dan statistiek en geen hybride inspanningen willen leveren.

Bron: Office for National Statistics

(Senior) Tax & Legal Consultant

Acerta Consult

Talent Acquisition Specialist

UZ Brussel

Payroll Advisor Corporate

Acerta

Recruiter

Gemeente Puurs-Sint-Amands

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!