Tom Cuypers zet stap naar de HR-afdelingen van Brainbridge en Exellys

Tom Cuypers (34) studeerde Personeelswerk aan de Karel de Grote Hogeschool Antwerpen en volgde in 2014 een leiderschapsprogramma aan de Antwerp Management School. Hij startte zijn carrière als medewerker op de personeelsdienst van Niko. Nadien was hij achtereenvolgens payroll-consulent bij CEPA en SD Worx, waar Cuypers in 2008 de overstap maakte naar de functie van accountmanager kmo. In 2010 vervulde hij voor het eerst de rol van HR-manager bij het bedrijf Allift.

Nadien werd Cuypers HR-coördinator en recruitment & employer branding coördinator bij goudengids.be. Hij zette voluit in op de sociale media, met een sterk geloof in de mogelijkheden van LinkedIn: “LinkedIn werd al gebruikt, maar onder mijn impuls is dit verder ontwikkeld, waardoor de kosten voor externe rekruteringbureaus met meer dan de helft zijn gedaald. Via LinkedIn werden er iets meer dan 15% van de vacatures ingevuld, zonder dan nog maar te spreken over de beïnvloeding die er is geweest via LinkedIn.”

Onlangs zette Cuypers de stap naar de HR-afdelingen van Brainbridge en Exellys. Bij het Antwerpse bedrijf Brainbridge, een aanbieder van innovatieve workforce- en IT-oplossingen, zal hij zich als verantwoordelijke voor het HR-beleid toeleggen op het opstellen van functieprofielen, de installatie van een evaluatiesysteem ondersteund door ‘situationeel leiderschap’ en gesteund door KPI’s. De volgende stap is het uitwerken van een volledige “comp & ben”-matrix. Brainbridge heeft ongeveer 35 werknemers en iets meer dan 250 freelancers in dienst.

Daarnaast zal Cuypers, als HR-businesspartner, Exellys ondersteunen bij de verdere ontwikkeling van hun social media en campus recruitment. Het bedrijf is gespecialiseerd in het integreren van jong IT-talent bij grote en middelgrote ondernemingen en tech start-ups. Ze proberen de brug te slaan tussen de academische wereld en het bedrijfsleven. Exellys heeft momenteel zo’n 20 werknemers in dienst en heeft de ambitie om dit jaar te groeien naar 50 medewerkers.

Tom Cuypers over zijn beslissing om aan de slag te gaan als zelfstandige: “Als HR-generalist heb ik nood aan voldoende uitdagen binnen de verschillende domeinen van HR. Jammer genoeg kon ik deze uitdagingen niet meer vinden binnen goudengids.be, omdat ik daar moest werken in een bepaalde niche, zijnde rekrutering. Vandaar mijn keuze om zelfstandige te worden en op die manier aan de slag te gaan bij de groep Brainbridge. Hier kan ik voor verschillende bedrijven werken die me allemaal een uitdaging geven binnen een ander domein van HR en daar hou ik enorm van.”

 

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!