In een arrest van 19 oktober 2004 had het Arbeidshof te Brussel hierop ontkennend geantwoord. Het Hof van Cassatie verbreekt nu echter dit arrest. Volgens het Hof van Cassatie dient het enkel vakantiegeld dat berekend werd op variabel loon aanzien te worden als ‘effectief verdiend loon’ Op basis hiervan dient het dan ook in rekening gebracht te worden bij de berekening van het enkel en dubbel vakantiegeld tijdens het daaropvolgende jaar.
Dit arrest, dat een eerder arrest van 15 januari 1996 bevestigt, is evenwel niet vrij van kritiek. De stelling van het Hof van Cassatie vindt immers geen steun in de wettelijke bepalingen. Bovendien wordt hierdoor een ‘sneeuwbaleffect’ gecreëerd, hetgeen geenszins de bedoeling was van de wetgever.
Het Hof van Cassatie heeft het dossier nu verzonden naar het Arbeidshof te Bergen. Een dossier dat we verder zullen opvolgen dus!