Vele bazen zorgen voor stress, niet voor motivatie

Dat blijkt uit een onderzoek van Kluwer Opleidingen bij 3312 medewerkers, managers en HR-verantwoordelijken. Meer dan één op de vijf respondenten geeft aan dagelijks buiten de kantooruren te werken. 32% doet dat meerdere malen per week. Slechts 13% werkt nooit buiten de kantooruren. Vooral HR-verantwoordelijken en managers houden zich niet aan de kantooruren.

14% van de respondenten ervaart dan ook te veel werkdruk en voelt zich voortdurend overbelast. Bij degenen die dagelijks overwerken, loopt dat aandeel op tot 22%.

Door ook buiten de kantooruren te werken, vervaagt volgens 61% de scheiding tussen werk en privé. Driekwart van hen verwacht hierdoor meer uren te werken. 68% verwacht dat de permanente werkdruk en dus ook stress nog zal stijgen. Anderzijds zegt 51% zijn werk- en privé-activiteiten beter te kunnen organiseren door ook buiten de kantooruren te werken.

Opmerkelijk is dat bijna een derde van respondenten zegt stress te krijgen van zijn leidinggevende. Vooral jonge managers geven aan dat hun leidinggevende hen stress bezorgt. Minder dan de helft van de respondenten (46%) voelt zich gemotiveerd door zijn leidinggevende.

 

(Senior) Tax & Legal Consultant

Acerta Consult

Talent Acquisition Specialist

UZ Brussel

Payroll Advisor Corporate

Acerta

Recruiter

Gemeente Puurs-Sint-Amands

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!