Verpleegkundigen gezocht voor ‘grieppool’ in Nederland

ArbeidsmarktArbeidsomstandighedenOrganisatiePreventieVeiligheid
De Nederlandse vacaturesites MedJob en Zorgwerk Uitzendbureau hebben de handen ineengeslagen om een speciale pool van zorgpersoneel op te zetten. Zorginstellingen kunnen bij personeelstekorten terugvallen op deze grieppool. Iedereen die werkzaam is in de zorgsector en bereid is een paar uurtjes extra te werken, kan zich aanmelden via de website www.grieppool.nl.
Ook ex-werknemers uit de zorg zoals gepensioneerden kunnen waardevol zijn om zorginstellingen, die door extreme uitval worden getroffen, draaiende te houden.
Naar aanleiding van het bericht over de grieppool hield de Nederlandse site www.nursing.nl een online peiling over de bereidwilligheid van verpleegkundigen om een personeelstekort tijdens de Mexicaanse griep mee op te vangen. Bijna 400 bezoekers van de site reageerden: 43 procent van de stemmers toonde zich bereid mee te werken. De initiatiefnemers van de grieppoolsite zien dit resultaat weerspiegeld in de tientallen aanmeldingen die nog steeds zouden binnenstromen.
Toch is niet iedereen bereid om extra uren te draaien in andere zorginstellingen: 40 procent van de stemmers op www.nursing.nl denkt er niet aan zich in te schrijven voor de grieppool. Zij zeggen (meer dan) genoeg te hebben aan hun eigen werk en willen ook wel eens een dagje vrij. Die vrije uren en dagen zouden trouwens nuttig kunnen zijn om de nodige weerstand op te bouwen tegen seizoensgebonden infecties.

Bron: Nursing

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!