Vlaamse kmo’s leverden 600 extra jobs in 2015

Dat blijkt uit de tewerkstellingsmonitor van Unizo en HR-dienstengroep ADMB. “Het nettoresultaat is positief. We zitten nog niet aan de grote volumes van voor de crisis, maar het is wel een teken van heropleving. Kmo’s hebben opnieuw ruimte om te investeren, wat automatisch extra tewerkstelling met zich brengt”, zegt Unizo-topman Karel Van Eetvelt.

Dezelfde signalen vindt de ondernemersorganisatie ook terug in de driemaandelijkse kmo-barometer, die het vertrouwen van ondernemers in de conjunctuur meet, en het jaarlijkse kmo-rapport, dat een overzicht geeft van de financiële gezondheid van kmo’s. Bij beide is de trend positief. Het vertrouwen in de economie groeit en het aantal bedrijven in moeilijkheden daalt. De taxshift en bijhorende lastenverlagingen voeden het aanwervingsbeleid van kmo’s.

In vergelijking met 2014, steeg de structurele tewerkstelling in 2015 met één procentpunt. De toename van de structurele tewerkstelling was het sterkst in de eerste jaarhelft. In het derde kwartaal vertraagde die echter en tijdens het vierde kwartaal bleef deze dan min of meer status-quo. Naar analogie met de voorgaande maanden, kunnen we ervan uitgaan dat deze cijfers zich nog lichtjes naar boven zullen aanpassen. Voorlopig komt de index uit op 102,2 procent tijdens het laatste kwartaal van 2015, goed voor 600 extra jobs.

Tewerkstellingsmonitor 

De kmo-tewerkstellingsmonitor van Unizo en ADMB meet de evolutie van de structurele werkgelegenheid (de tewerkstelling op basis van contracten van onbepaalde duur) bij de Vlaamse kmo’s. De monitor is gebaseerd op de tewerkstellingsgegevens van een constant staal van ruim 23.000 kmo’s in Vlaanderen, die ruim 160.000 werknemers tewerkstellen.

Bron: Unizo (unizo.be)


Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!