Vlaamse werkloosheid daalt met 7,1 procent

Ook de zeer langdurige werkloosheid en de allochtone werkloosheid blijven dalen met respectievelijk -3,3 procent en -5,6 procent. De Vlaamse werkloosheidsgraad bedraagt momenteel 6,48 procent.

In elke leeftijdscategorie, voor elk studieniveau en bij elke werkloosheidsduur: overal daalt de Vlaamse werkloosheid. De kortdurige werkloosheid (-1 jaar) daalt met 8,6 procent. De groep tussen 1 en 2 jaar daalt met 9,3 procent en de zeer langdurige werkloosheid (+2 jaar) daalt met 3,3 procent. 

Ook de allochtone werkloosheid blijft verder dalen met 5,6 procent. Gezien de recente migratiegolf uit Syrië, Irak en Afghanistan is dat zeker en vast positief nieuws. Dat zij zich massaal blijven inschrijven bij de VDAB zien we aan de toename met 7,5 procent in de categorie ‘Andere’, die onder meer de erkende vluchtelingen met een leefloon omvat. 

Bron: Persbericht minister van Werk Philippe Muyters

(Senior) Tax & Legal Consultant

Acerta Consult

Talent Acquisition Specialist

UZ Brussel

Payroll Advisor Corporate

Acerta

Recruiter

Gemeente Puurs-Sint-Amands

Trainer loopbaan- en leiderschapsontwikkeling

Universiteit Antwerpen

HR officer selectie

Universiteit Antwerpen

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!