Waar jobhoppers echt naar op zoek zijn

Jobhopping geeft werknemers de kans om hun kennis uit te breiden, hun talenten te ontwikkelen, hun netwerk uit te breiden en hun loon te verhogen. Jobhoppers gaan immers steeds voor een laterale beweging of een promotie. Zo blijkt uit de Amerikaanse ‘Gallup Workforce Panel Study’.

Engagementsboost

Van bedrijf veranderen zorgt voor een initiële boost van het werknemersengagement. 33 procent van de werknemers die minder dan drie jaar aan de slag zijn bij een bedrijf, zijn immers geëngageerd, ten opzichte van 29 procent van degenen die drie tot negen jaar bij een bedrijf aan de slag zijn en 30 procent van wie meer dan tien jaar werkzaam is bij hetzelfde bedrijf. Een verdere analyse schetst echter een complexer beeld.

Werknemers die minder dan drie jaar werken bij een bedrijf, menen vaker dat ze meer leer- en groeikansen hebben, dat iemand hun vooruitgang wil bespreken en ze aangemoedigd worden om zich verder te ontwikkelen, dan werknemers die al tien jaar of langer bij een bedrijf werkzaam zijn. Bedrijven focussen nu eenmaal meer op de ontwikkeling van pas aangeworven medewerkers.

Discrepantie tussen realiteit en werknemersgeest

Werknemers die al meer dan tien jaar werken bij hetzelfde bedrijf, hebben een duidelijk voordeel op twee sleutelvlakken: ze weten perfect wat er van hen verwacht wordt op het werk en hebben de mogelijkheid om elke dag te doen waar ze het best in zijn.

Er is dus een grote discrepantie tussen de realiteit in de bedrijven en wat werknemers denken. Werknemers doen net aan jobhoppen om erop vooruit te gaan en te doen waar ze het best in zijn, toch hebben ze net daardoor er minder kans op. Hierdoor komen de jobhoppers in een vicieuze cirkel terecht, waar ze de job die op hun lijf is geschreven, blijven najagen bij tal van bedrijven.

Hoe bedrijven het best reageren

Er bestaan efficiënte strategieën om de jobhopperstrend tegen te gaan:

  • Cultiveer de sterktes van de werknemers reeds vroeg in hun carrière. Nieuwe werknemers hebben een bepaalde periode nodig om de fundamenten van hun rol te leren. Om de jonge werknemers in het bedrijf te houden, zoek je best samen uit wat hun sterktes zijn en hoe ze die dagdagelijks kunnen aanwenden op de werkvloer. Werf managers aan die het talent hebben om talenten bij jongeren te ontdekken én te stimuleren.
  • Neem de werknemers die al lang bij het bedrijf werkzaam zijn niet als vanzelfsprekend. Werknemers die reeds een hele tijd aan de slag zijn bij een bedrijf, voelen zich vaak minder goed gesteund dan nieuwere werknemers. Creëer ook leermogelijkheden voor hen en voorzie feedbackmomenten om hen te blijven engageren.
  • Help werknemers te ontdekken wat er precies van hen verwacht wordt op de werkvloer. Geef de werknemers niet gewoon een to-do-lijstje, help hen ook hun verantwoordelijkheden te prioriteren en hun verhouding ten opzichte van de andere jobs in het bedrijf te verduidelijken. Maak hen dus duidelijk welke rol zij spelen in het hele netwerk.

Bron: Gallup (gallup.com)

 

Manager HR BP

Meat & More

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!