Als werkgever een speeddate-evenement organiseren voor medewerkers? Dat is wat kledingketen ZEB deze week deed. Onder leiding van matchmaker James Cooke nodigde het bedrijf 195 singles uit, daarbij ook dertig personeelsleden, om een nieuw lief te vinden. Het initiatief past binnen de visie dat werk en privé niet gescheiden zijn, maar net heel erg verbonden.
In hun zoektocht naar meer medewerkersgeluk, gaan sommige werkgevers net dat stapje verder. Zo organiseerde ZEB een grootschalig inclusief speeddate-evenement voor single medewerkers en klanten. “Als we hen via speeddates aan een goed lief kunnen helpen en zo kunnen bijdragen tot meer werkgeluk, dan is dat dubbel gewonnen”, zegt CEO Matthias Hindriks.
Werk-privé
Met 195 waren ze, de singles die in hun zoektocht naar een lief naar het ZEB-filiaal in Schoten waren afgezakt. Daarbij ook dertig eigen medewerkers. Het evenement kadert in het ‘We Care’-programma dat het bedrijf dit jaar is gestart. Dat HR-initiatief gelooft in verbinding tussen werk en privé, eerder dan een scheiding. Dat vertrekt vanuit de overtuiging dat wie zich goed in zijn of haar vel voelt, ook met plezier gaat werken, wat dan weer afstraalt tijdens het contact met de klanten.
“Als we vanuit ZEB een steentje kunnen bijdragen om onze medewerkers gelukkig te maken doen we dat met veel plezier, en uiteraard met een knipoog. Daarom ben ik grote fan van dit ‘out of the box’ HR-initiatief. Het zorgt voor een avond vol plezier – zowel voor onze klanten als voor onze medewerkers – en als dit resulteert in meer (werk)geluk is dat dubbel gewonnen”, zegt CEO Matthias Hindriks.
ZEB koos expliciet voor een heel inclusief event. Alle deelnemers konden op voorhand hun partnervoorkeur (homo, hetero, lesbisch, bi, …) kon doorgeven.
LEES MEER OP HRSQUARE.BE