In de eurozone kwamen er 126.000 werklozen bij in oktober, waardoor het totale aantal werklozen in de eurozone oploopt tot 16,294 miljoen. In vergelijking met een jaar terug telt de eurozone 367.000 werklozen meer.
België blijft met 6,6 procent werklozen ver onder het Europese gemiddelde. Andere lidstaten met een laag werkloosheidscijfer zijn Oostenrijk (4,1 procent), Luxemburg (4,7 procent) en Nederland (4,8 procent). Spanje telt de meeste werklozen (22,8 procent), gevolgd door Griekenland (18,3 procent) en Letland (16 procent).
Ook de jeugdwerkloosheid blijft stijgen, zowel in de EU-27 als in de eurozone. In oktober was 22 procent van de jongeren (jonger dan 25 jaar) werkloos in de EU-27 en 21,4 procent in de eurozone. Vorig jaar was dit respectievelijk 20,9 procent en 20,6 procent.
In Nederland en Duitsland is de jeugdwerkloosheid het laagst, in Spanje (48,9 procent) en Griekenland (45,1 procent) het hoogst.
Bron: Eurostat