Werknemers willen persoonlijk opleidingsplan

LoopbaanOpleidingOrganisatieTraining
Dat blijkt uit Nederlands onderzoek bij meer dan 1600 werknemers. De mogelijkheid om opleidingen te volgen, is voor 73 procent van de respondenten zeer belangrijk.

Bijna alle respondenten vinden de mogelijkheid om opleidingen te volgen ‘belangrijk’ tot ‘zeer belangrijk’. Slechts 0,5 procent vindt dit ‘helemaal niet belangrijk’.

Ongeveer twee derde is tevreden over de investeringen die de werkgever doet in opleiden en ontwikkelen. 29 procent van de respondenten is ontevreden over het investeringsbeleid ter zake van de werkgever.

Voor drie op de tien werknemers is een persoonlijk opleidingsplan opgesteld. Het persoonsgebonden opleidingsbudget is bij werkgevers nog minder populair. 23 procent van de werknemers kan hier gebruik van maken.

De helft van de werknemers volgt jaarlijks één of meerdere opleidingen. Van de werknemers met een persoonlijk opleidingsplan volgt 71 procent minimaal jaarlijks een opleiding.

Toch zijn er nog verbeterpunten. Werknemers vinden dat werkgevers meer aandacht moeten hebben voor een duidelijker beleid, betere informatievoorzieningen over opleidingsmogelijkheden, het invoeren van persoonsgebonden opleidingsbudgetten en persoonlijke opleidingsplannen.

Bron: HR Praktijk

Talent Acquisition Specialist

UZ Brussel

Payroll Advisor Corporate

Acerta

Recruiter

Gemeente Puurs-Sint-Amands

Trainer loopbaan- en leiderschapsontwikkeling

Universiteit Antwerpen

HR officer selectie

Universiteit Antwerpen

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!