Win een prijs met veiligheid

ArbeidsongevallenErgonomieVeiligheid

Elk jaar reikt de Hoge Raad voor Preventie en Bescherming op het Werk zijn prijs uit. Deze prijs wordt georganiseerd in het kader van het thema van de campagne van het Europees Agentschap voor veiligheid en gezondheid op het werk. In 2008 gaat het over het thema van de risicoanalyse.

De prijs van 2008 is bestemd om acties in verband met risicoanalyse aan te moedigen en/of om eindverhandelingen te belonen. De prijs kan verdeeld worden onder verschillende winnaars.

De volgende projecten kunnen worden ingediend:

projecten die het jaarlijks thema behandelen en die deel uitmaken van het globaal preventieplan of van het jaarlijks actieplan, met betrekking tot 2008, op voorwaarde dat ze voldoende elementen bevatten voor een evaluatie door de jury
eindverhandelingen die het jaarlijks thema behandelen en beëindigd zijn na 1 januari 2008.

De projecten moeten vóór 13 september 2008 worden ingediend door het invullen en opsturen van het deelnemingsdossier. U vindt dit deelnemingsdossier, samen met bijkomende inlichtingen én het wedstrijdreglement op de site van de FOD WASO.

Plaats hier uw vacature - neem contact op met [email protected]

Aanmelden

Als lid van HR Square hebt u ook de mogelijkheid de digitale versie alsook de archieven van het tijdschrift te raadplegen via onze website.

Workshop

Loïc Vlassakoudis

Vivalia

Loïc Vlassakoudis est Directeur des Ressources Humaines chez Vivalia, l’organisation intercommunale luxembourgeoise qui regroupe 7 sites hospitaliers, une polyclinique et des différentes maisons de repos. Situé entre le Grand-Duché et la France, et dans un secteur où la guerre des talents fait déjà rage, Loïc va expliquer comment Vivalia parvient néanmoins à attirer et à fidéliser une équipe motivée, pour qui satisfaction au travail et bien-être sont des priorités.

Workshop

Pierre Leman

Cliniques universitaires Saint-Luc

Politique de gestion de l’absentéisme à Saint-Luc face à la nouvelle règlementation

Le secteur des soins de santé est traditionnellement confronté à des taux d’absentéisme élevés, ce qui n’est pas une fatalité ni une réalité au sein des Cliniques universitaires Saint-Luc. Par ailleurs, un ensemble de nouvelles mesures et obligations en la matière sont entrées en vigueur.  Dans ce cadre, un projet pilote a été lancé en 2025 à Saint-Luc afin de mieux gérer l’absentéisme au travers de sa politique « Cultiver le lien » et de ses outils. Fort de son succès, l’hôpital a décidé de déployer sa nouvelle approche à l’échelle de toute l’institution dès 2026.  Dans son keynote,  Pierre Leman, Directeur des Ressources Humaines aux Cliniques universitaires Saint-Luc, présentera en détail cette nouvelle politique de gestion de l’absentéisme.

Ben jij klaar om helemaal mee te zijn in de wereld van HR? HR Square Nieuwsbrief brengt je tweewekelijks een overzicht van de belangrijkste feiten, trends en gebeurtenissen in HR-land.

Bovendien krijg je een handige lijst van must-attend HR-events, zodat je niets hoeft te missen.

Gratis in je mailbox. Het enige wat je hoeft te doen is je registreren!